Leczenie niektórych zębów wymaga radiografów cyfrowych. To właśnie dzięki tym urządzeniom stomatolodzy mają możliwość oceny struktury zęba. Radiogramy są niemal zawsze wykorzystywane przed podjęciem leczenia kanałowego. Zdjęcie RTG umożliwia sprawdzenie ilości oraz rozmieszczenia kanałów.

Radiogramy to specjalistyczne urządzenia, które składają się niejako z kilku części. Jedna z nich odpowiada za wytwarzanie promieni rentgenowskich. Następnie w kolejnej części promienie te są rejestrowane. Dentyści mają również możliwość rejestrowania uzyskanego obrazu, a także jego archiwizację. Dla wielu stomatologów jest to spore ułatwienie i udogodnienie. Obecnie urządzenia są coraz bardziej doskonalone. Najbardziej nowoczesne modele cechują się znacznie cieńszym czujnikiem, przy jednocześnie większej rozdzielczości. Dzięki temu stomatolodzy niemal natychmiast uzyskują dokładny obraz zęba. Nowsze modele to również lepsze oprogramowanie, które dostosowane jest do możliwości urządzenia. Oprogramowanie to umożliwia przesyłanie zapisanych danych na dysk twardy komputera. Takie udogodnienia wiążą się z wyższą ceną. Pomimo znaczących kosztów, wielu stomatologów decyduje się na zakup tych nowoczesnych radiogramów. Warto wspomnieć, że niemalże każde urządzenie umożliwia dodatkowo wykonanie zdjęć na tradycyjnych kliszach. W takim przypadku konieczny jest zakup wywoływarki.

Radiogramy znajdują się w wyposażeniu licznych gabinetów stomatologicznych. Bez tych urządzeń nie byłoby możliwości przeprowadzenia wielu zabiegów.

lekarze przypisują Seroxat ludziom chorym na depresję wirusowe zapalenie watroby