Coraz więcej gabinetów stomatologicznych wyposażonych jest w nowoczesne urządzenia, jednakże żaden z nich nie może funkcjonować bez podstawowego sprzętu. Do nich zaliczają się kątnice. Narzędzia te znacznie ułatwiają prace dentystyczne. Poprawiają zatem jakość oraz wydajność pracy. Na kątnicy stomatolog zamieszcza wiertło. Ponadto urządzenie to posiada przewody, którymi doprowadzana jest woda oraz prąd.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kątnic. Każda z nich różni się zastosowaniem oraz właściwościami. Rozróżnienie poszczególnych gatunków kątnic jest stosunkowo proste. Odbywa się to na podstawie kolorystyki. Kątnice niebieskie wchodzą w skład podstawowego wyposażenia stomatologicznego. Do ich zalet zalicza się uniwersalność, ponieważ można na nich zamontować wiele rodzajów wierteł. Kątnice niebieskie można nabyć w różnej cenie. Te droższe są bardziej trwałe. Kątnice zielone mogą mieć zastosowanie zarówno w implantologii, jak i w leczeniu endodotnycznym. Ostatnią grupą kątnic są kątnice czerwone. Są one bardzo popularne wśród stomatologów ze względu na swoje unikalne właściwości.

Kątnice wykonane są z materiałów najwyżej jakości, dzięki czemu można je użytkować przez wiele lat. Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na wszystkie parametry tego urządzenia. Kątnice mają bardzo szerokie zastosowanie w stomatologii. Bardzo często wykorzystuje się je podczas wygładzania szkliwa. Warto, aby dany gabinet stomatologiczny, dysponował kilkoma rodzajami kątnic.

polecamy ambirix ze względu na jakie siłę działania bardzo groźna jest inwazyjna choroba meningokokowa w każdym stadium